Statystyki odwiedzin  

Dzisiaj: 5
Wczoraj: 9
Poprzedni tydzień: 237
Poprzedni miesiąc: 473
Ogółem: 75028

Poland 82%Poland
United States 9.2%United States
Brazil 4.8%Brazil
Germany 2.1%Germany
Norway 0.8%Norway
   

My na Facebooku  

   

Pogoda w Szynwałdzie  

   
   
 
   

Jeśli nie znalazłeś tutaj aktualnej informacji to może ona już być na Facebooku www.facebook.com/szynwald ››


Festyn Rodzinny. Już kolejny raz odbędzie się Festyn Rodzinny w Szkole Podstawowej w Szynwałdzie. Zabawa zacznie się 27 maja w niedzielę od godziny 15:00 do 21:00.

Organizator zapewnia wiele atrakcji między innymi
Będą występy uczniów, wspólne tańce, dmuchane zamki, zabawy prowadzone przez wodzirejów, rozgrywki sportowe oraz zabawa taneczna.

Szkolny bufet
Przysmaki z grilla, zapiekanki, frytki, hamburgery, domowe ciasta, lody, napoje i wata cukrowa.

festynszkolny18

(2018-05-25)


Wakacje w siodle. Nauka pielęgnacji koni, karmienie, czyszczenie, siodłanie.

W programie świetna zabawa!
Nauka jazdy konnej, nauka lonżowania, zdobywanie wiedzy o koniach, zabawy i konkursy,
ognisko z pieczeniem kiełbasek.
Termin I: 09.07-14.07.2018 r.
Termin II: 13.08-18.08.2018 r. w godz. od 8.30 do 16.00

Zapewniamy:
Wyżywienie (drugie śniadanie, obiad, podwieczorek). Współfinansowane przez Gminę Skrzyszów
Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 881 031 761.

wakacjewsiodle

(2018-05-24)


Noc muzeów w Szynwałdzie. Po raz pierwszy w Szynwałdzie w sobotę 12 maja odbyła się Noc Muzeów. Gdzie został przedstawiony niezwykły przedmiot archeologiczny, rączka od lusterka datowana na 50 rok przed naszą erą. O tym przedmiocie i "Najeźdźcach i przybyszach – Celtach w Europie" opowiadał dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie, pan Andrzej Szpunar. Została również otwarta wystawa obrazów pana Jerzego Ruszla pod tytułem "Akwarele". Wystawę można jeszcze oglądać w godzinach pracy Biblioteki. (fot. Stanisław Plebanek 2018-05-18)

Zobacz więcej zdjęć w Galerii ››


Zapraszamy na GMINNY RAJD ROWEROWY. Tradycyjnie jak co roku Wójt gminy Skrzyszów oraz Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie zapraszają wszystkich miłośników turystyki rowerowej z terenu gminy Skrzyszów oraz innych miejscowości na GMINNY RAJD ROWEROWY w sobotę, 19 maja 2018r. Rajd wystartuje w Skrzyszowie o godz. 9.00 z parkingu sprzed Urzędu Gminy Skrzyszów. Zbiórka uczestników rajdu od godziny 8.15 przed Urzędem Gminy. Trasa rajdu obejmuje Skrzyszów, malownicze tereny do Pogórskiej Woli, gdzie nastąpi przerwa na odpoczynek. Po przerwie rajd wyruszy w kierunku Skrzyszowa i zakończy się nad zalewem skrzyszowskim, nad którym organizatorzy zapraszają na poczęstunek z grilla. Nad bezpieczeństwem uczestników rajdu czuwać będzie Policja, Małopolska Kolumna Transportu Sanitarnego oraz Strażacy OSP. Rowerzystów prosimy o zabranie karimaty lub koca w związku z brakiem miejsc siedzących nad zalewem. (info. www.skrzyszow.pl 2018-05-14)

rajdrowerowy18


Piknik Radia RDN Małopolska – radość wolności, piknik. Gwiazda wieczoru, Kapela Góralska Ciupaga.
15.00 MSZA ŚWIĘTA Kościół św. Maksymiliana M. Kolbego w Tarnowie
16.00 PIKNIK - dziedziniec Radia RDN Małopolska

- Zwiedzanie radia
- Koncert Szkoły Muzycznej KIK Muza z Pilzna
- Kabaret w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 6 w Tarnowie
- Pokaz grupy iluzjonistycznej Spyfe
- Występ tancerzy ze szkoły Latino w Żabnie
- Konkursy.

18.30 GWIAZDA WIECZORU Kapela Góralska Ciupaga

Bezpłatne atrakcje:

- foto budka, dmuchane zjeżdżalnie, bańki mydlane, malowanie buziek, grochówka wojskowa

piknikkdn18

(2018-05-08)


Gminny Konkurs Artystów Maestro. Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie zaprasza na pierwszy Gminny Konkurs Artystów Maestro. W konkursie mogą wziąć udział wszystkie muzycznie uzdolnione osoby w dziedzinie śpiewu i gry na instrumentach. Ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń upływa 17 maja br., a przesłuchania do konkursu odbędą się w bibliotece w Szynwałdzie 19 maja o godz. 14.00. Dla laureata konkursu przewidziana jest nagroda finansowa i możliwość zaprezentowania swojego talentu podczas występu w koncercie "Szynwałdzkich Tarasów" 10 czerwca br. Karty zgłoszeń dla uczestników oraz szczegóły konkursu są dostępne w regulaminie na stronach www.gcb-skrzyszow.pl oraz www.skrzyszow.pl. (info. www.skrzyszow.pl 2018-05-06)

1. Karta zgłoszenia udziału w Gminnym Konkursie Artystów Maestro››
2. Regulamin Gminnego Konkursu Artystów "Maestro" ››

maestro


Król Roger - wyjazd na operę K. Szymanowskiego. Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Skrzyszowie organizuje wyjazd do opery w Krakowie. Wyjazd odbędzie się 8 czerwca w piątek o godzinie 18:30. Zapisy będą przyjmowane do 8 maja w Bibliotece w Skrzyszowie, koszt wyjazdu wynosi 85 zł tel. 146 745 508. (2018-05-06)

rogerteatr


Obchody 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchody odbyły się w Ładnej, gdzie została odprawiona msza św. za Ojczyznę w kościele parafialnym. Dalsza część uroczystości odbyła się przed Szkołą Podstawową im. Kornela Makuszyńskiego. Gdzie były okolicznościowe przemówienia oraz występ słowno-mużyczny młodzieży i dzieci szkolnej. Atrakcją był, pokaż walk rycerskich w wykonaniu Bractwa Św. Jakuba. (fot. Stanisław Plebanek 2018-05-04)

Zobacz więcej zdjęć w Galerii ››

 

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja - Ładna 2018


Uroczystości 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchody święta w tym roku odbędą się w Ładnej. W kościele parafialnym o godzinie 9:00 zostanie odprawiona msza św. za Ojczyznę. Na placu przed Szkołą Podstawową im. Kornela Makuszyńskiego, odbędą się uroczystości wraz z występem słowno-muzycznym uczniów z tutejszej szkoły. Będzie również, pokaż walk rycerskich w wykonaniu Bractwa Św. Jakuba. (fot. Stanisław Plebanek 2018-04-29)

07 3maj2017


Ogólnopolska akcja liczenia flag. Zachęcamy mieszkańców naszej gminy do wywieszania flag narodowych w czasie zbliżających się świąt państwowych. Dodatkowo informujemy, że w tym roku w dniach od 2 do 3 maja prowadzona jest ogólnopolska akcja liczenia flag przy zastosowaniu bezpłatnej aplikacji na telefon komórkowy z systemem Android. Aplikacja ta o nazwie MARKFLAG jest bezpłatna i udostępniona do pobrania w sklepie Google Play przez pracownika jednej z gmin. Formalnie nie jest to konkurs, nie ma nagród i wszyscy biorący w niej udział są zwycięzcami. Miło nam jednak będzie, jeśli nasza okolicy dobrze wypadnie w statystykach. System zgłoszeń jest anonimowy. Technicznie działanie aplikacji polega na tym, że rozpoznaje ona w kadrze aparatu flagę i tylko wtedy pozwala zrobić zdjęcie. Dodatkowo na podstawie wskazań GPS-a odnotowuje miejsce zrobienia tego zdjęcia. W kolejnym etapie można te dane lokalizacyjne wysłać na portal flagowy www.flaganarodowa.pl. Dla zachowania jak największej prywatności samo zdjęcie nie jest wysyłane, tylko i wyłącznie znacznik GPS. Nie zbierane są żadne dane osobowe, aplikacja nie wymaga karty SIM w aparacie. Co więcej identyfikacja odbywa się bez konieczności posiadania internetu. Tylko wysyłka znaczników GPS wymaga dostępu, ale można to zrobić później, niekoniecznie podczas rejestracji flagi. (info. www.skrzyszow.pl 2018-05-02)

flaga


Noc muzeów w Szynwałdzie. "Tarnowscy artyści w galerii muzealnej - wystawy w Szynwałdzie". "Galeria jednego obiektu", prezentacja niezwykłego obiektu archeologicznego Muzeum Okręgowego w Tarnowie. Otwarcie wystawy Jerzego Ruszla "Akwarele". Noc Muzeów w Szynwałdzie rozpocznie się w sobotę 12 maja o godzinie 19:00 i potrwa do 23:00. (2018-04-29)

nacmuzeow


Przedszkole roku 2018. Wielka akcja "Gazety Krakowskiej" i "Dziennika Polskiego" poświęcona przedszkolom rozpoczęta! Zachęcamy do głosowania na Przedszkole Publiczne w Skrzyszowie.

CZEKAJĄ WSPANIAŁE NAGRODY, między innymi:
zaproszenie dla dziecka i rodzica do RABKOLANDU
zestaw materiałów edukacyjnych marki STARPAK

Przedszkole roku
Wyślij na nr 72355 SMS: PL.578

Nasze Pszczółki z oddziału drugiego walczą, o tytuł Najsympatyczniejszej Grupy Przedszkolnej
Wyślij na nr 72355 SMS: PG.275

Pani Katarzyna Stach (z oddziału II) ma, szansę na tytuł Nauczycielka Przedszkola Roku 2018
Wyślij na nr 72355 SMS: PN.913

Glosowanie będzie trwało od 13 kwietnia do 23 maja, do godz. 21:00. Koszt SMS-a, 2,46 zł z VAT.

przedszkole głosuj

(2018-04-26)

• ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ • ♦ •

Więcej informacji w zakładce    Wydarzenia z Szynwałdu ››

   

"Regionalny Portal Szynwałdu" Portal informacyjny Szynwałdu. Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009 - 2018

Real time web analytics, Heat map tracking
© Szynwałd